Späť

Ako kúriť briketami?

Pridané: 12.7.2018 21:53:32 Počet zobrazení: 122

12 Júl 2018

Postupujte nasledovne:

Nasekajte 1 až 2 brikety na cca 2cm kolieska a zapálte podpalovačom.Nepotrebujete žiadne triesky,papier ani nič podobné.

Nechajte nasekané kúsky brikiet rovnomerne rozhorieť pri plnom prívode vzduchu až dosiahnete požadovanú teplotu (teplo musíte cítiť).

Je potrebné aby ostali len žeravé kúsky brikiet a vtedy ste na správnej ceste.Rozhrňte žeravé kúsky po celej ploche ohniska a úplne uzavrite prívod vzduchu.

Podľa veľkosti ohniska naukladajte do žeravého základu 2-5 drevených brikiet nalámaných na polovice, POZOR nie doplna, lebo pri horení 1,5-násobne zväčšujú svoj objem.

Drevené brikety začnú horieť horieť úplným plameňom po 5-15 minútach a vydržia udržiavať teplo aj niekoľko hodín (podľa druhu brikiet)

Po dohorení plameňom začnú brikety žeraviť podobne ako uhlie.Tento proces Vám opäť udrži teplo aj niekoľko hodín

Ak proces bez problémov prebieha pri plnom uzavretí prívodu vzduchu,zostaná brikety počas horenia kompaktne,čím dosiahnete požadovaný a hlavne dlhodobý efekt výhrevnosti.Toto je spôsob ako najefektívnejšie využijete svoje brikety.

Celý efekt je tiež zavislý na veľkosti vykurovacieho média,ťahu komína a tlaku atmosferického vzduchu ale hlavne na kvalite drevených brikiet.

Nezabudnite!
Je veľmi dôležité dosiahnuť žeravenie drevených brikiet bez prívodu vzduchu!

 

Prihlásenie